Skupinovky

Kruhový trénink si zarezervujte v horním menu pod odkazem Rezervace.

Naše skupinová cvičení jsou kombinací tréninku svalového korzetu, neboli hlubokého stabilizačního systému páteře – středu těla, atletického dynamického cvičení, posilování s balančními pomůckami a závěsnými systémy a také klasického cvičení s činkami či osami. To vše je doprovázeno motivační hudbou.

Skupinová cvičení přizpůsobujeme každému. Ať už jste zdatný sportovce nebo začátečník, který chce zlepšit svojí kondici. Vždy se dá upravit váha, poloha těla nebo intenzita cvičení. Snažíme se o co nejlepší techniku provedení cviku. Jedinou podmínkou pro účast je Váš dobrý zdravotní stav.

Skupinové lekce vedeme formou těchto tréninků:

Kruhový trénink

je silově vytrvalostní cvičení. Cvičení zvyšuje vytrvalost, zpevňuje svalstvo, zlepšuje koordinaci pohybů a rovnováhu a jako bonus, můžete shodit nadbytečné kilogramy:). Cvičí se střídavě na několika stanovištích za sebou bez odpočinkové pauzy. Využíváme různých funkčních pomůcek stejně jako u intervalového tréninku.

Intervalový trénink

jsou cvičení krátké intenzity a fyzické náročnosti. Intenzivní cviky se střídají s odpočinkem nebo s aktivitou nižší intenzity. Střídáme 6 a více stanovišť (cviků) v 5-6. kolech. Interval zátěže a odpočinku se stanovuje dle účelu, který má daný trénink splňovat. V rámci cvičení se využívá vlastní váhy těla, závěsných systémů – TRX, balančních pomůcek – Bosu, lan, medicinbalů, kettlebellů, činek, gymaballů a řady dalších.

TRX

TRX je dalším členem „rodiny“ závěsných systémů, který slouží ke cvičení s vlastní tělesnou váhou. Cvičení je určeno pro začátečníky, ale i pro elitní sportovce. Intenzitu je možné stupňovat nastavením polohy těla vůči zemi. Redukcí vlastní tělesné hmotnosti a gravitace je možné přizpůsobit svou fyzickou zdatnost přiblížením nebo oddálením těla od místa zavěšení. Cvičení na TRX aktivuje hluboký stabilizační systém páteře, buduje sílu, rovnováhu a zlepšuje flexibilitu.

Intervalová zátěž trénuje tempo, rychlost, vytrvalost a nepřímo urychluje růst a rýsuje svalovou hmotu a současně spaluje tuk v těle.

Funkční trénink

vychází z pohybů běžného života, které jsou specifické svým širokým rozsahem, komplexností a zapojením více svalových skupin. Základem je cvičení s vlastní vahou těla. Při tréninku využíváme pomůcky jako aquabagy, bosu, kettlebelly, expandery, TRX a řadu dalších.

Kvalitně sestavený trénink vede k vyšší svalové rovnováze, výrazně zvyšuje kloubní stabilitu a přispívá k prevenci zranění pohybového aparátu.

Před každým druhem tréninku a neopomenutelně i po něm svá těla pořádně protáhneme.